Jak to wygląda?

DOROTA
URBANOWSKA-WÓJCIŃSKA

ADWOKAT KOŚCIELNY

Jako adwokat kościelny reprezentuję klientów w procesach o stwierdzenie nieważności małżeństwa mylnie nazywanych rozwodami kościelnymi.

Na pierwszym spotkaniu, omawiamy z klientem jego sytuację małżeńską i ustalamy, czy istnieją przesłanki,na podstawie których można skonstruować skargę. Jeśli wyrok rozwodowy rozstrzyga o winie jednego z małżonków, zapoznaję się z jego uzasadnieniem. W przypadku pozytywnej weryfikacji przygotowuję skargę (pismo rozpoczynające sprawę) i jeśli taka jest wola klienta reprezentuję go przed Metropolitalnym Sądem Duchownym w Poznaniu.

W przypadku, gdy nie dostrzegam przesłanek do sporządzenia skargi, nasza współpraca kończy się na pierwszym spotkaniu, bez dodatkowych kosztów.

Zapraszam do kontaktu także osoby, których sprawy trafiają do Metropolitalnego Sądu Duchownego w Poznaniu jako Trybunału II instancji.


DOROTA
URBANOWSKA-WÓJCIŃSKA

ADWOKAT

Jako adwokat reprezentuję klientów przed sądami powszechnymi - zwłaszcza na terenie miasta Poznań i województwa wielkopolskiego. Doradzam na każdym etapie sporu, także gdy jeszcze Klient nie planuje procesu, a chce się jedynie zorientować w swojej sytuacji prawnej.

Reprezentuję klientów w licznych sprawach rodzinnych np. o kontakty z dzieckiem, alimenty, władzę rodzicielską, rozwód, podział majątku wspólnego małżonków. Prowadzę też sprawy cywilne, w tym sprawy spadkowe (stwierdzenia nabycia spadku, dział spadku) oraz sprawy o zapłatę.

Ukończyłam szkolenie z zakresu mediacji. Z sukcesami towarzyszę klientom w mediacjach mających na celu np. uregulowanie kontaktów z dziećmi, ustalenie wysokości alimentów czy zasad podziału majątku wspólnego małżonków.

Klientów zapraszam do biura przy ul. Garbary 95b/69, Poznań. Prowadzę sprawy zarówno w Poznaniu jak i na terenie województwa Wielkopolskiego.

MASZ PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!